fbpx
ANADOLUEGE

Adatepe Nerede? Adatepe Köyü’ne Nasıl Gidilir?
Adatepe Nerede yazısında Kazdağları’nın dillere destan köylerinin en meşhurlarından biri olan Adatepe Köyü’ne nasıl gidilir bunun detaylarını paylaşacağız. Siz de Çanakkale’nin gözleri deniz, saçları orman, güzel mi güzel minik kızı Adatepe Köyü’nü mü görmek istiyorsunuz? O zaman ‘Adatepe nerede?’ sorunuzun cevabı için gözlerinizi birkaç satır aşağıya alalım sayın okuyucularımız. 🙂

Adatepe Nerede? 📌

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin Küçükkuyu Beldesi’ne bağlı olan Adatepe Köyü, Kazdağları’nın yamacında bir tepede konumlanmış. Bölgede bulunan köylerin en güzellerinden biri olan Adatepe, haritaya baktığınızda Ege Bölgesi’nde gözükse de taş evleri, çam ağaçları ve insana huzur veren sakinliğiyle aslında kalbimizin tam orta yerinde. 💗

➼ Adatepe Harita

adatepe harita

 Adatepe Köyü’ne Nasıl Gidilir? 🛣

Adatepe Köyü’ne ulaşım için bir çok seçenek var. Tabi ki buraların tadı en güzel arabayla gezerken çıkıyor. Aşağıda hangi ulaşım aracıyla Adatepe Köyü’ne nasıl gidebilirsiniz detaylarıyla paylaştık.

➼ Otobüs 🚍 veya Araba 🚗 ile Ulaşım

Adatepe Köyü’ne ulaşım sağlayabilmek için ilk hedef Çanakkale. İstanbul’dan ulaşım sağlayacaksanız eğer bir kaç seçeneğiniz var. Bunlardan ilki İDO’nun Yenikapı-Bandırma arası arabalı vapurunu kullanmak ve oradan Çanakkale’ye geçiş yapmak. Ardından da Küçükkkuyu’ya ulaşabilirsiniz.

Eğer özel araç ile gelmiyorsanız Çanakkale-Küçükkuyu arası ulaşımınızı otobüs ile sağlayabilirsiniz. Ortalama olarak 1 saat 20 dakika süren yolculuğun ücreti ise 35 TL civarı. Küçükkuyu’dan Adatepe Köyü’ne kalan 3 km lik mesafeyi ise minibüs, otobüs veya taksi ile tamamlayabilirsiniz.

İkinci yol ise Eceabat, Gelibolu veya Kilitbahir arası arabalı vapur seferleri. Bu şekilde karşı kıyıya ulaşıp Adatepe rotanıza devam edebilirsiniz. Diğer seçenekler ise araçla Marmara Denizi kıyılarını dolaşarak veya Osmangazi Köprüsü’nden geçerek ulaşımınızı sağlamak. Adatepe’ye ulaşmak için hangi rotayı seçerseniz seçin, yolculuğunuz 6-8 saat arası sürecektir.

Bunlar dışında Türkiye’nin hemen her bölgesinden Çanakkale’ye otobüs ile ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda İstanbul’dan direk Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine giden otobüsler de mevcut.

☞ İstanbul’dan arabayla kaç saat ? 🚗 Yaklaşık olarak 6 saat
☞ İstanbul’dan otobüsle kaç saat ? 🚍 Yaklaşık olarak 7.5 saat

☞ Ankara’dan arabayla kaç saat ? 🚗 Yaklaşık olarak 9.5 saat
☞ Ankara’dan otobüsle kaç saat ? 🚍 Yaklaşık olarak 12 saat

adatepe nerede adatepe köyüne nasıl gidilir

➼ Uçak ile Ulaşım ✈

Çanakkale bölgedeki en yakın havalimanına ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden seyahatini uçakla yapmak isteyenler için ilk hedef yine burası. Çanakkale Havaalanı’na indikten sonra otobüs veya arabayla ulaşım kısmında bahsettiğimiz seçeneklerden birini kullanarak Adatepe’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

➼ Şehirler Arası Mesafeler

☞Balıkesir – Adatepe arası kaç km?  🚗  141 kilometre  kaç saat? ⏱ Yaklaşık olarak 2 saat
☞ İzmir – Adatepe arası kaç km?      🚗  229 kilometre  kaç saat? ⏱ Yaklaşık olarak 3.5 saat
☞ İstanbul – Adatepe arası kaç km? 🚗  433 kilometre  kaç saat? ⏱ Yaklaşık olarak 6 saat
☞ Ankara – Adatepe arası kaç km?   🚗  687 kilometre  kaç saat? ⏱ Yaklaşık olarak 8.5 saat


Bu Yazılarımız da İlginizi Çekebilir

🌍 Bergama Gezi Rehberi

🌍 Assos Antik Kenti Gezi Rehberi

🌍 Cunda Adası Gezi Rehberi

🌍 Ayvalık Gezi Rehberi


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı