fbpx
ANADOLUEGE

Adatepe Otelleri- Adatepe Köyü Otelleri ve Konaklama İmkanları
Adatepe otelleri yazımızda, Kazdağları’nın en özel noktalarından biri olan Adatepe Köyü’nde konaklama imkanlarından bahsettik. Daha önce de Adatepe Nerede yazımızda, buraya ulaşımı size göre en kolay yoldan sağlayabilmeniz için alternatifleri paylaşmıştık.

Adatepe Köyü tertemiz havası ile hem ciğerlerinize tazelik hem ruhunuza arınmışlık veriyor. Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen buraların ününü çokça duydunuz ve Adatepe’de kafa dinleyebilmek için birkaç gecelik otel rezervasyonu yaptırmak istiyorsunuz. “Senin de dediğin gibi bu güzeller güzeli köyde konaklamaya zaten karar verdik, hadi artık sadede gel de Adatepe otelleri hakkında bilgi ver’’ dediğinizi duyar gibiyiz. Tamam tamam kızmayın başlıyoruz. 🙂

 Adatepe Otelleri – Butik Oteller & Pansiyonlar 

Eski bir Rum köyü olan Adatepe’yi son zamanlarda bu kadar üne kavuşturan şeylerden birisi köyde bulunan ve çoğu aslına uygun olarak restore edilen şirin mi şirin köy evleri. Tabi buraya gelen ziyaretçiler böyle bir ortamda yaşamanın tadına birkaç günlüğüne de olsa varabilsinler diye bu evlerin birçoğu otel/pansiyon olarak hizmet veriyor.

Böylelikle Adatepe Köyü’nde konaklama seçenekleri 2’ye ayrılmış oluyor. Adatepe’de kalacaksanız eğer ya Osmanlı tarzı konaklarda ya da Rum usulü taş evlerde uyanıyorsunuz. Birbirinden güzel olan  bu iki seçenek için alternatifleri aşağıda paylaştık.

 

 

adatepe taş mektep adatepe köyü

Adatepe Ida Blue

Adatepe otelleri arasında en güzellerinden biri olan Ida Blue Hotel, tarihi Rum evlerinin restore edilmesinin ardından hizmete açılmış. Otelin odaları ve bu odaların baktığı manzaranın güzelliği en çok beğenilen özellikleri. Kısacası burası Adatepe’nin en güzel butik otellerinden. Ancak çoluk çocuk geleceklere kötü bir haberimiz var, 13 yaşından küçük çocuklar ile ne yazık ki konaklayamıyorsunuz.

Mavras Taş Odalar

Dışı eski Rum evlerinin klasik özelliklerinden olan taş ile örülü, içi ise ahşap döşemeler ile süslenmiş harika bit butik otel Mavras Taş Odalar. Adatepe Köyü’ne gelen turistler tarafından sık sık tercih edilen bu otelin güzel özelliklerinden biri evcil hayvanlarınız ile konaklayabiliyor olmanız.


Hünnap Han

Adını 180 yıldır bahçesinde bulunan Hünnap ağacından alan Hünnap Han, tam 300 yıllık bir Osmanlı Konağı. 13 yaşından küçük çocuklarında kalabildiği bu oteli ailesi ile huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler tercih ediyor. Bahçesinde havuzu da var.

Adatepe otelleri eski köy evlerinden restore edilerek hizmete alındığı için sınırlı sayıda odaları oluyor. Olur da oralardan bir otel bulamazsanız aşağıda Adatepe köyü dışında ama çok yakınında bulunan 2 seçenek daha paylaştık.

Çetmihan

Çetmihan Otel, Kazdağları’nın bir diğer meşhur köyü Yeşilyurt’ta bulunuyor. Toplamda 16 adet odaya sahip olan otel 2012 yılında en iyi butik otel ödülünü almış.

Kayalar Terrace

Efsane manzarasıyla Kayalar Terrace otel bizim de beğendiğimiz seçeneklerden birisi ancak Adatepe Köyü’ne biraz uzak. Aralarında 15 km’lik bir mesafe var. Kuş sesleri ile denize karşı uyanmak istiyor ve mesafe benim için önemli değil diyorsanız eğer bir göz atın deriz.Bu Yazılarımız da İlginizi Çekebilir

🌍 Adatepe Nerede – Adatepe Köyü’ne Nasıl Gidilir?

🌍 Assos Antik Kenti Gezi Rehberi

🌍 Cunda Adası Gezi Rehberi

🌍 Çanakkale Gezilecek Yerler


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı