fbpx
ANADOLUMARMARA

Cumalıkızık Kahvaltı Yerleri – Cumalıkızık Kahvaltı Mekanları – Cumalıkızık Kahvaltı Fiyatları
Cumalıkızık kahvaltı yerleri – Cumalıkızık kahvaltı mekanları için araştırma yaptıktan sonra, içinizdeki başka dünyalar meraklısına uyup uymamak ufacık bir hesaba bağlı. Hele ki İstanbul gibi bir keşmekeşin içerisinde hafta sonu “kahvaltı keyfi” yapabilmek için oradan oraya koşturmanız gerekiyorsa, hesabın sonunda alınacak karar az çok belli demektir.

Hesap 1 ➞ İş günlerinin stresini atmak için hafta sonu İstanbul’da açık büfe kahvaltı yapayım = İflah olmaz İstanbul trafiğinde sinir bozukluğu + Marketten alınan köy yumurtaları ile yapılan omlet + kişi başı en az 40 ₺ kahvaltı parası.

Hesap 2 ➞ Cumalıkızık’a gidip köy kahvaltısı yapayım = Deniz otobüsü ile yolculuk sırasında mis gibi deniz havası + Kişi başı 20 ₺ bilemedin 30 ₺’ye (Cumalıkızık kahvaltı fiyatları için biraz araştırma yapıp fırsat sitelerinden çok daha ucuza bile bulunabilir. Tabi Cumalıkızık kahvaltı fiyatları araştırmasını 2017 yılı için yapmayı unutmayın) gerçek köy kahvaltısı + Tertemiz kafalar, mutlu suratlar.

Tamam öyle her hafta sonu kalkıp Cumalıkızık’a kahvaltı için gidilmez ama ölmeden önce yapılması gerekenler listesine mutlaka eklenir. Hatta böyle yerler araştırılarak bu liste uzatılır da uzatılır. Hal böyle olunca hem hafta sonları büyük şehirlerin karmaşasında boğulmana hiç gerek kalmaz, hem de kendine vakit ayırma hakkını böyle güzel yerlerde kullanırsın.

Bu yazımızda, Cumalıkızık kahvaltı yerleri – Cumalıkızık kahvaltı mekanları için tavsiyelerimizi paylaştık. Cumalıkızık kahvaltı mekanları nerelerdir, Cumalıkızık en iyi kahvaltı yeri neresidir, Cumalıkızık Köyü kahvaltı fiyatları nasıldır, o kadar övdünüz kahvaltıda neler var bakalım gibi sorularınızın cevaplarını yazımızın içeriğinde bulabileceksiniz.

”Ben önce Cumalıkızık’ı gezerim, bana orası hakkında daha çok bilgi lazım” diyenleri Cumalıkızık Köyü yazımıza alalım. Ayrıca Bursa Nasıl Bir Yer, Bursa’da Gezilecek Yerler ve Bursa Gezi Rehberi yazılarımız da ilginizi çekebilir.


Cumalıkızık Kahvaltısı Başka Dünyalar Menüsü 🍴

🍽 Çeşit Çeşit Reçel
🍽 Peynir
🍽 Zeytin
🍽 Zeytinyağlı Sarma
🍽 Salça
🍽 Patlıcan Salatası
🍽 Köy Domatesi
🍽 Salatalık
🍽 Bal – Kaymak
🍽 Sahanda Yumurta – Omlet
🍽 Patates Kızartması
🍽 Sigara Böreği
🍽 Zeytinyağı
🍽 Köy Ekmeği
🍽 Çay

Cumalıkızık Kahvaltı Fiyatları (2017)

Biz 2017 yılı içerisinde yaptığımız Bursa gezisi içerisine Cumalıkızık’ı ve elbette meşhur kahvaltısını eklemeyi ihmal etmedik (Bursa’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz). O yüzden Cumalıkızık kahvaltı fiyatlarına üç aşağı beş yukarı hakimiz diyebiliriz. 2017 yılı için Cumalıkızık kahvaltı fiyatları 20-30 ₺ arasında değişiyor. ”Cumalıkızık en iyi kahvaltı yeri neresidir” derseniz buna cevap veremeyiz çünkü Cumalıkızık’ta dört bir yanınızı Cumalıkızık’ın eski köy evleri sardığından kahvaltı için alternatifte bol oluyor. O yüzden, özellikle kalabalık bir grup ile gideceklerin pazarlık yapmalarını öneriyoruz.

Cumalıkızık Kahvaltı Yerleri

Her ne kadar, hem yetkililerin hem de köy halkının çabalarıyla, Cumalıkızık Köyü’nün tarihi dokusu çok iyi korunmuş olsa da özellikle hafta sonları insanların buraya akın etmesinden olsa gerek, zaman zaman buraların meşhur köy kahvaltısı ile ilgili olumsuz tecrübeler edinilebiliyormuş. E tabi boş durur muyuz? Cumalıkızık’ta kahvaltıya gelecek olanlar için kendimizce tavsiyeler hazırlamayı yine kendi kendimize görev edindik, en güzel ve popüler Cumalıkızık kahvaltı yerlerini paylaştık.

Zaten bu yazıya kadar geldiyseniz Cumalıkızık kahvaltısının ne kadar meşhur olduğunu pek çok yerde okumuşsunuzdur. Valla ne yalan söyleyelim dedikleri kadar da var yani. Yediklerinizin lezzetini bir kenara bıraktık, köy odalarının içindeki sedirlere yayılmak bile ayrı bir güzel oluyor tıka basa yedikten sonra. Hatta öyle ki Furkan sofranın başında kısa süre uyukladı bile. 🙂 Biz Cumalıkızık’ta köy kahvaltısı yapmaktan oldukça memnun kaldık.  Umarız siz de memnun kalırsınız.

cumalıkızık kahvaltı yerleri

Kınalıkar Bulanlar Konak

Cumalıkızık kahvaltı yerleri – Cumalıkızık kahvaltı mekanları için önerilerimizde ilk sırayı, popülerliği ile öne çıkan Kınalıkar Bulanlar Konak alıyor. Cumalıkızık Kınalı Kar kahvaltı fiyatları diğer mekanlar ile 3 aşağı 5 yukarı aynı. Burayı bu kadar popüler yapan şey, bir zamanların fenomen dizisi Kınalı Kar’ın çekimlerinin burada yapılması. Kahvaltısı oldukça iyi ancak popülerliğinden olsa gerek fazlaca yoğun ve özellikle hafta sonları serviste aksamalara neden oluyor bu durum.

Adres: Cumalıkızık Mahallesi, Hamam Sok. No:15, 16370 Yıldırım/Bursa
Telefon: 224 372 33 25
Konum 📌

Mavi Boncuk Konuk Evi

Cumalıkızık’ın arka sokaklarında bulunan Mavi Boncuk Konuk Evi‘nde kahvaltı etmek isterseniz mekanı bulabilmek için sora sora bağdat bulunur taktiği izlemek gerekiyor. Fiyatlar biraz normalin üzerinde olsa da ortam ve kahvaltı hakkını veriyor. Kişi başı ortalama 30 ₺’ye gözlemeli, sucuklu yumurtalı kahvaltınızı yapabiliyorsunuz.

Adres: Cumalıkızık Mahallesi, Saldede Sokak, 16170 Yıldırım/Bursa
Telefon: 224 208 10 55
Konum 📌

Narlıbahçe

Az yerim öz yerim yeter ki ortam güzel fiyatlar da makul olsun derseniz Narlıbahçe Cumalıkızık Kahvaltı Evi taleplerinize karşılık verecektir. Buraya kalabalık bir ekiple gidecekseniz önceden rezervasyon yapılması gerekiyor. Rezervasyonsuz giderseniz problem yaşama ihtimaliniz yüksek.

Adres: Değirmenlikızık, No:8 Cumalıkızık Köyü, 1. Dalgıç Sk., 16320 Narlıbahçe Cumalıkızık Kahvaltı Evi Hamamlıkızık/Yıldırım/Bursa
Telefon: 224 220 74 88
Konum 📌


👇  Göz Atın 👇

🌍 Cumalıkızık Köyü

🌍 Bursa Nasıl Bir Yer

🌍 Bursa’da Gezilecek Yeler

🌍 Bursa Gezi rehberi


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı