fbpx
ANADOLUİÇ ANADOLU

Erciyes Kayak Merkezi
Erciyes Kayak Merkezi için hazırladığımız bu rehber, Erciyes kayak kiralama fiyatları, Erciyes kayak merkezi teleferik ücreti, Erciyes skipass fiyatları gibi Erciyes Dağı’nda doyasıya kayak yapmaya başlamadan önce edinmeniz gereken tüm bilgileri içeriyor. Kayak yapmak zor iş, bu yüzden tavsiyelerimizi ve yanınızda mutlaka bulundurmanız gerekenleri de yazının sonunda paylaştık.

Erciyes Kayak Merkezi başka dünyalar rehberinin içeriğini, aradığınız her sorunun cevabını kolayca bulun diye aşağıda paylaştık.👇Başlıklara tıklayarak yazının ilgili bölümüne kolayca ulaşabilir, sonrasında sağ tarafta bulunan ⬆ simgesine tıklayarak yazının başına tekrar gelebilirsiniz. Dilediğiniz zaman Erciyes Dağı Kayak Merkezi hakkında bilgilere ulaşabilmeniz için yazımızı sık kullanılanlar dosyanıza eklemeyi unutmayın! ⭐️

erciyes dağı kayak pisti

Erciyes Kayak Merkezi ⛷️

Erciyes Kayak Merkezi, yağan karın kalitesi, dünya standartlarında kayak pistleri, 1 Kasım’da başlayıp 1 Mayıs’ta sona eren ve 5 ay gibi bir süreyle neredeyse yılın yarısını kapsayan kayak mevsimi ile Türkiye’de kış sporlarının önemli noktalarından biri.

Elbette sadece profesyoneller için değil, birazcık kayıp güzel vakit geçirmek isteyenler için de şehir merkezine yakınlığı, ulaşımının kolaylığı ve fiyatlarının uygunluğu ile kaçamak yapmaya fırsat kollayan bizler için bir cazibe merkezi. Bir de üstüne uygun fiyatlı uçak bileti bulursanız değmeyin keyfinize. ✌️

➽ Erciyes Kayak Merkezi Nerede ?

Kayseri Erkilet hava alanına sadece 27 km uzaklıkta olan Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaşım oldukça kolay. Hava alanından ve şehir merkezinden gündüz saat 1’e kadar belirli aralıklarla otobüs seferleri yapılıyor.

Eğer kalabalık gidiyorsanız, Konaklama yapacağınız otelin özel araç tahsis edip edemeyeceğini mutlaka sorun, fiyat alın. Taksiyle gitmek de kalabalık gidecek olanlar için bir diğer alternatif olabilir. Kişi başı böldüğünüzde hemen hemen otobüs parasına özel araç ile gidebiliyorsunuz.

Adres: Erciyes Mah.Erciyes Blv.Tekir Yaylası No:11 Melikgazi / KAYSERİ
Otobüs Seferleri 🚍 
Konum 📌

erciyes dağı kayak

➽ Erciyes Kayak Merkezi Kayak Pistleri 🏂

Erciyes Kayak Merkezi’nde belirli zorluk derecelerine göre 31 adet pist mevcut. Bunlardan 11 tanesi kolay, 16 tanesi orta, 4 tanesi de zor seviyede. Erciyes kayak pistleri hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

➽ Erciyes Kayak Merkezi Teleferikler

Erciyes Kayak Merkezinde pistlerin başlangıç noktasına ulaşımı sağlayan 13 tane teleferik ve 3 tane de yürüyen bant mevcut. Teleferiğe binerken dikkatli olmakta fayda var, tecrübesizseniz yanlış teleferiğe binip dağın zirvesinden düşe kalka inme ihtimaliniz oldukça yüksek. Diyelim ki bindiniz o zaman da kayarak inmek için inat etmeyip yine teleferikle tıpış tıpış geri inin. 🙂

Erciyes’teki Teleferikler hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


➽ Erciyes Ski Pass Fiyatları ve Erciyes Kayak Kiralama Fiyatları

Önceki yıllara göre fiyatlar biraz daha artsa da Erciyes Kayak Merkezi halen hem ski pass ücretleri (Teleferik ve yürüyen bantları kullanabilmeniz için alınan bilet) hem de ekipman kiralama açısından en uygun kayak merkezlerinden biri. Ayrıca ekipman kiralama için seçenek çok olsa da aradaki haksız rekabeti engellemek için tek fiyat sınırlaması getirmişler.

Kayak hem zor hem de pahalı bir spor. Senede bir kere hatta kırk yılın bir başı kayak tatili yapacaklar için ekipman kiralamak en mantıklı seçenek. Bu işi sürekli hale getirenler ve getirecek olanlar için ise uzun vadeli düşünerek ekipmanlarını yavaş yavaş satın almasını öneriyoruz. Aşağıda Erciyes Kayak Merkezi için hem ski pass fiyatlarını hem de ekipman kiralama fiyatlarını bulabilirsiniz. 👇

Güncelleme: Aşağıdaki Fiyatlar 2016/2017 için geçerli olan ücretlerdi. Erciyes Kayak Merkezi’inde 2019 yılı güncel fiyat listesine buradanErciyes kayak kiralama 2019 fiyatlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

➼ Erciyes Ski Pass Fiyatları

erciyes kayak merkezi ski pass fiyatları

➼ Ekipman Kiralama

Günlük Fiyatlar
✔️ 
Kayak & Snowboard: 40 ₺ (saat 13’ten sonra 25 ₺)
✔️ Kızak: 35 ₺
✔️ Kayak Elbise Takımı: 30 ₺
✔️ Kayak Pantolonu: 15 ₺
✔️ Kayak Montu: 15 ₺
✔️ Kayak Gözlüğü: 10 ₺
✔️ Kayak Eldiveni: 10 ₺
✔️ Kask: 10 ₺

Saatlik Fiyatlar
✔️ 
Kayak & Snowboard: 25 ₺
✔️ Kızak: 15 ₺

➼ Yeme & İçme

Yorucu bir öğle öncesinin arından kazınan mideleri tıka basa doldurmak için gerekli bütün imkanlar Erciyes Kayak Merkezi’nde mevcut ve fiyatlar da oldukça uygun. ✌️ Tek sıkıntısı kalabalık zamanlarda biraz sıra beklemek zorunda kalıyorsunuz.

erciyes-kayak

➽ Erciyes Kayak Sezonu – Yararlı Bilgiler & Tavsiyeler

➼ Kayak Sezonu

Yağan karın kalitesi, dünya standartlarında pistleri ve 1 Kasım ile 1 Mayıs tarihleri arasında tam 5 ay süren kayak mevsimi ile Erciyes oldukça uzun bir kayak sezonuna sahip. Yaptığımız araştırmalarda kayak yapmak için en güzel ayların Aralık ve Nisan olduğu bilgisini edindik.

Biz Erciyes’e Ocak ayında gittik ve kar kalınlığı 135 santimetreydi artık en güzel mevsim denilen Aralık ve Nisan aylarında nasıl olur siz düşünün. 🙌  Ayrıca Erciyes Kayak Merkezi internet sitesinden hava ve kar durumunu güncel olarak takip edebileceğiniz bir bölüm de var. Ulaşmak için 👉 tıklayın.

➼ Yaralı Bilgiler & Tavsiyeler

Dikkat dikkat! Erciyes Kayak Merkezi 2100 metre yükseklikte. Sıkı giyinin. Kayarken bol efor sarf edeceğinizi de göz önünde bulundurarak kendinizi lahana gibi de yapmayın elbette. 🙂 Gitmeden önce kendinize mutlaka bir sırt çantası edinin ve yanınıza yedek kıyafet almayı da unutmayın.

Eğer sürekli kayak yapanlardansanız aşağıda paylaştığımız listenin önemli bir bölümü ya sizde vardır ya da edinmek için zaten planlarınızı yapıyorsunuzdur. 🙂 Ben sık kayak yapmam diyenlerdenseniz kiralamak daha mantıklı bir seçenek olabilir. Sonuçta kayak gerçekten de pahalı bir spor. Aşağıda kayak severler için başka dünyalar ekipman listesini bulabilirsiniz. 👇

✔️ Termal İçlik (Alt & Üst)
✔️ Termal Çorap
✔️ Polar Üst
✔️ Kayak Pantolonu
✔️ Kayak Montu
✔️ Kar Eldiveni
✔️ Boyunluk
✔️ Kar Gözlüğü (Güneş Gözlüğü)
✔️ Bere
✔️ Güneş Kremi

Erciyes Kayak Merkezi Otelleri

Erciyes Dağı şehir merkezine yakın olduğu için Kayseri’de daha makul fiyatlar ile konaklama yapmak mümkün. Kayseri’nin tanıtımını yaptığımız Kayseri nasıl bir yer yazımızda, şehir merkezinde yer alan otellere değinmiştik. Şimdi sıra kayak tatilinin hakkını dibine kadar vermek isteyenler için Erciyes Kayak Merkezi’nde bulunan otelleri paylaşmaya geldi. 👇

🏢 Mirada Del Lago, Grand Eras, Amalia, ACE, Magna Apex ve Ramada Resort alternatifleri mevcut.

👇  Göz Atın 👇


🌍 Erciyes Dağı Kayak Rehberi

🌍 Kayseri Nasıl Bir Yer

🌍 Kayseri Gezi Rehberi

🌍 Kayseri Gezi Rehberi 2

🌍 Kayseri Yemekleri


Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. Ski pass fiyatları resminin hemen üzerinde güncelleme kısmında bulunan linklere tıklayarak güncel fiyatları öğrenebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı