fbpx
ANADOLUDOĞU ANADOLU

Halfeti’de Nerede Kalınır? – Halfeti Otelleri ve Pansiyonlar
Halfeti’de Nerede Kalınır yazısında, ülkemizde sakin şehir (cittaslow) olarak ünlenmiş hatta üstüne ünvanını da almış yerleşim yerlerinden olan Halfeti de konaklama imkanlarından bahsettik. “Zaman yavaş aksın, sessizlik ve huzur istiyorum yahu, azıcık beynim dinlensin, kulaklarım kendine gelsin” diyenler için birebir uygun destinasyonlardan olan Halfeti’de nerede kalınır hemen seçenekleri paylaşmaya başlayalım.

Bu arada, Halfeti gezisi sırasında ihtiyacınız olabilecek bilgileri bulabileceğiniz “başka dünyalılara” özel tasarlanmış yazılarımıza aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Halfeti’nin Tarihi ve Hikayesi  – Siyah Gül’ün Memleketi Halfeti

Halfeti Nerede? Halfeti’ye Nasıl Gidilir?

 Halfeti’de Nerede Kalınır – Halfeti Otelleri & Pansiyonlar 

Mezopotamya topraklarının en can alıcı noktalarından biri olan Halfeti belki yıllar yıllar önce de çok güzeldi. Ancak son 25 senedir adını çok daha sık duyar olduk bu Güneydoğu ilçesinin. 2000 yılında Birecik barajının yapılmasıyla kaderi hem olumlu hem de olumsuz yönde değişti Halfeti’nin. O tarihten itibaren Eski Halfeti olarak adlandırılan bölgeye turist akını başlarken bu durum ilçenin kaderini olumlu yönde değiştiren etken oldu. Evlerini Fırat Nehri’nin ellerine bırakan yerel halkın Yeni Halfeti’ye taşınması ise hüznü getirdi buralara.

Şimdilerde Eski Halfeti’nin sular altında kalmayan kısımlarında bulunan evler buraya gelen ziyaretçiler eğer isterlerse cittaslow bir yerde yaşamanın tadına varabilsinler diye otel/pansiyon olarak hizmet veriyor. Genellikle taş evlerden oluşan Halfeti otelleri için birkaç farklı alternatifi aşağıda paylaştık. Oraya gidip sadece görmek bana yetmez, bir iki gece kalayım derseniz eğer göz atmanızda fayda var.

 

 

halfeti'de nerede kalınır fırat nehri ve halfeti

Kasr-ı Canan Butik Otel

Halfeti’nin gözde otellerinden olan Kasr-ı Canan Butik Otel, Fırat Nehri’ne bakan manzarası ve odalarının dekorasyonu ile dikkat çekiyor. Otele dışarıdan bakınca bile aşık olabilirsiniz, beyaz taş bir konak olan otelin içi de ayrı güzellikte.

Socrates Boutique Otel

Fırat Nehri’ne sıfır konumda yer alan bu otel efsane manzarası ile ruhu arındıran türden. 300 yıllık avlulu bir konak olan Socrates Otel’de konukların isteğine göre batık şehre dalış ve su sporları organize edilebiliyor.

Halfeti Fırat Pansiyon

Fırat Nehri kıyısında yer alan bu pansiyon evinizdeymişsiniz gibi bir ortam sunarak ağırlıyor sizleri. ‘Ben otel istemem pansiyon da yeter, çok harcama yapmayayım’ derseniz tercihinizi burdan yana kullanın deriz.


Bu Yazılarımız da İlginizi Çekebilir

🌍 Halfeti’nin Tarihi ve Hikayesi – Siyah Gül’ün Memleketi Halfeti

🌍 Kayseri Gezilecek Yerler

🌍 Erciyes Kayak Merkezi

🌍 Yedigöller Gezi Rehberi


Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı